Geri Dönüşüm & İkinci El Ürün Hizmetleri

Gelin yaşam alanlarımızın temizliğini ve doğallığını garanti altına alalım… Plt Teknoloji olarak amacımız, şirketlerin fazla miktarda BT ekipmanını verimli bir şekilde kullanmasıyla ilişkili riskleri ve mali konuları akıllı bir şekilde yönetmesine yardımcı olmaktır. Kurmuş olduğumuz geri dönüşüm iş ortaklıklarımız ile teknolojik ürünlerinizi, geri dönüşüm yöntemleri ile tekrardan üretim sektörüne kazandırmaya yardımcı olmaktayız. Geri Dönüşüm & İkinci El Ürün Hizmetleri, BT ürünlerinizin geri dönüştürülmek veya yeniden pazarlanmak için toplanması, envanterinin oluşturulması, nakledilmesi, sınıflandırılması ve işlenmesi işlemlerini kapsar. İşlem, envanterin yeniden pazarlanmak veya çevreye duyarlı şekilde geri dönüştürülmek üzere kabul edilme, değerlendirilme ve sınıflandırılma süreçlerini içerir. Sonraki adımlarda varlıklar yeniden satılmak ya da geri dönüştürebilir veya yeniden kullanılabilir malzemelere ayrılmak üzere hazırlanır. Tüm depolama ortamlarındaki veriler temizlenir ve ürünlerdeki tüm tanımlayıcı bilgiler silinir. Yeniden satılması amaçlandığı takdirde, varlıklar kozmetik açıdan temizlenir ve işlevleri test edilir. Geri dönüştürülmesi amaçlanan ürünler sökülerek satılabilir alt bileşenleri veya değerli metalleri ayrılır. Son işlem adımına bakılmaksızın, kayıt tutmanız amacıyla bir çözüm raporu oluşturulur.

PLT TEKNOLOJİ OLARAK SİZİN İÇİN SAĞLADIKLARIMIZ

İkinci el ürünlerinizi değerlendirebilirsiniz.

İkinci el ürünlerinizi ücreti karşılığında sizden satın alarak tekrar değerlendiriyor, hem işletmenize finansal kaynak sağlıyor ekonomiye geri kazandırıyoruz.

İkinci el ürünleri temin edebilirsiniz.

Bakım ve yenilemeleri yapılmış geniş ikinci el ürün yelpazemizden hem satın alabiliyor hem de dönemsel kiralama avantajlarından yararlanabiliyorsunuz.

Elektronik atıklarınızı doğaya geri kazandırabilirsiniz.

Müşterilerimizin elektronik atıklardan zahmetsizce kurtulmalarını sağlıyoruz. Bu işlemleri yaparken çevreyi ve doğal kaynakları koruyoruz.

İkinci El Ürünlerinize Değer Katıyoruz

Hizmet seçeneği belirleyin Plt Teknoloji, kullanılmış kartuşları geri dönüşüm için iade edecek müşterilere farklı hizmet seçenekleri sunmaktadır. 15-300 arası HP Toner ve/veya 100-2000 arası Mürekkep Püskürtmeli Yazıcı Kartuşu iade etmek isteyen orta ve yüksek hacimli müşterileri hedefleyen toplu iade hizmeti. En fazla 10 adet LaserJet1 veya en fazla 10 adet Mürekkep Püskürtmeli toplama kutusu sipariş edin. Toplama kutuları size ücretsiz olarak teslim edilir. Bu kutuları kullanılmış kartuşlarınızla doldurun ve iadeye hazır olduklarında kutu toplama talebinde bulunun; hem de ücretsiz.

Neden Katılmalısınız?

Sipariş verdiğiniz iade malzemesinin ücreti tamamen HP tarafından ödenir.


Kolaydır

Geri dönüşüm için ihtiyaç duyduğunuz kaynakların tümü çevrim içi olarak mevcuttur

Duyarlıdır

İade edilen Orijinal HP kartuşu çöp atık alanlarına gönderilmez ve HP, kartuşları asla yeniden doldurmaz

Doğal kaynaklarımız korunur.

Atıkların bir hammadde kaynağı olarak tekrar kullanılması, doğal hammaddenin ve doğal kaynağın korunması demektir.

Enerji tasarrufu sağlanır.

Geri dönüşüm sırasında, normal üretim işlemlerine göre daha az fiziksel ve kimyasal işlem sayısı uygulandığından, önemli bir enerji tasarrufu sağlanır.

Atık miktarı azalır

Geri dönüşüm sayesinde çöplüklere daha az atık gideceğinden, bu atıkların taşınması ve depolanması kolaylaşır. Böylece hem daha az çöp alanına ihtiyaç duyulacak ve atık yönetimi için da daha az enerji gerekecektir.

Ekonomiye katkı sağlanır

Geri dönüşümlü malzemelerin dayanıklı, uzun ömürlü ve daha ucuz olmaları nedeniyle hane ekonomisine ve makro ölçekte ülke ekonomisine katkı sağlamaktadır. Ayrıca bu alanda oluşan sektörde yeni istihdam imkanları ortaya çıkacaktır.

Çevrenin korunmasına katkıda bulunulur

Sürdürülebilir atık yönetimi ya da çöpün azaltılması ve kontrollü olarak bertaraf edilmesi çevrenin kirlenmesini önler. Ayrıca daha az ağaç kesilmesi gerekir, madencilikten kaynaklanan çevre kirliliği ve doğa tahribi önemli ölçüde azalır

Doğal denge korunur

Doğanın ancak birkaç yüzyılda hatta birkaç binyılda (5000 yıla kadar) tümüyle yok edebildiği atıkların doğaya terk edilmesi önlenir.